Badania termowizyjne


Termografia to metoda obrazowania przy pomocy podczerwieni. Termowizję wykorzystuje się w medycynie, przemyśle oraz w budownictwie.
Badania termowizyjne instalacji elektrycznej jest w budownictwie niezmiernie ważne, gdyż nawet 20% wszystkich pożarów w Polsce, spowodowanych jest niesprawną instalacją elektryczną lub przeciążoną prądowo instalacją w budynkach mieszkalnych. Właśnie dlatego, badania termowizyjne instalacji elektrycznej są rozwiązaniem problemu z instalacją, gdyż dzięki takiemu badaniu można bardzo szybko znaleźć źródło problemu, w którym miejscu instalacja elektryczna jest niesprawna lub tworzy niebezpieczeństwo pożaru.
Gdy w instalacji powstaje awaria, oprócz ryzyka wzniecenia pożaru, może wystąpić przestój w pracy instalacji elektrycznej lub będą zawyżone kwoty rachunków za energię elektryczną. Jeśli czujemy nadmierne ciepło w pobliżu instalacji elektrycznej to również jest powód, aby wynająć profesjonalne badania termowizyjne instalacji, bo wszystko to wiąże się z ryzykiem utraty naszego zdrowia lub życia w przypadku wzniecenia pożaru.
Ubezpieczyciele nieruchomości firm lub osób prywatnych, mając w rękach ekspertyzę po przeprowadzonym badaniu instalacji elektrycznej, potrafią obniżyć koszty polisy ubezpieczeniowej, bo mają pewność, że budynek, który jest ubezpieczony jest tym samym bezpieczny od nagłej awarii instalacji elektrycznej. Możemy obniżyć tym samym nasze koszty utrzymania budynku ze sprawdzoną instalacją elektryczną.
Profesjonalne badania termowizyjne instalacji elektrycznej są kluczowe do rozpoznania dokładnej usterki i zmniejszenia kosztów naprawy. Z termowizją dokładnie wiemy jaka usterka, w którym miejscu się pojawiła.
Badania termowizyjne instalacji elektrycznej w dzisiejszych czasach jest na tyle potrzebne, co niezbędne dla efektywnego i bezpiecznego działania instalacji elektrycznej czy to w wielkich fabrykach, mniejszych firmach czy w budynkach mieszkalnych. Ryzyko wystąpienia awarii i pożaru ze sprawdzoną instalacją elektryczną to obniżenie ryzyka i zwiększenie bezpieczeństwa, więc warto z badania skorzystać.

Znajdź nas na: termoprofit.pl