Dach


Dach to jedna z największych inwestycji, jakich dokonasz w swoim domu; jednak, jeśli zostanie wykonany prawidłowo, przyniesie również największy zwrot z inwestycji. W rzeczywistości raporty pokazują, że nowy dach przy odsprzedaży daje ponad 80% pierwotnego kosztu. Tymczasem ponad 30% agentów nieruchomości akredytowało renowacje dachów w celu ich szybkiej sprzedaży. usługi dekarskie Poznań. Więc jeśli naprawa dachu jest kluczowa, nie odkładaj tego.
Jednak jeśli chodzi o odnowienie dachu, ważne pytanie brzmi: czy należy ponownie dachować, czy poddać się całkowitej wymianie dachu? Cóż, aby znaleźć najlepszą opcję dla Ciebie, przyjrzyjmy się obu.
Zakładając, że masz tylko jedną warstwę gontów na swoim dachu, jesteś kandydatem do ponownego pokrycia dachowego. W przeciwnym razie na dachach, na których zainstalowano już dwie warstwy gontów, przepisy budowlane zabraniają instalowania trzeciej warstwy. W takim przypadku konieczna będzie pełna wymiana dachu.
Ponieważ ponowne pokrycie dachu nie wymaga długiego czasu, pracy ani materiałów, jest tańszą opcją niż remont dachu.
Ponowne pokrycie dachu nie wymaga wymiany całego dachu; dlatego jest to również najszybszy sposób na przywrócenie dachu.
Wady ponownego pokrycia dachu
Jeśli masz dwie warstwy gontów na dachu, w wielu obszarach nie wolno ci dodawać trzeciej warstwy.
Ponowne pokrycie dachu może nie trwać tak długo, jak całkowita wymiana dachu.
Jeśli masz metalowe pokrycie dachowe, ponowne pokrycie dachu nie jest zalecane.
Ponieważ nie podnosisz obecnych gontów, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy pod spodem występują jakiekolwiek uszkodzenia, takie jak zgnilizna lub zwiotczenie, co oznacza, że ​​położenie nowej warstwy gontów na istniejących gontach nie rozwiąże żadnych większych problemów. Możesz to wszystko zrobić sam lub pomóc ci może dekarz, który będzie znał się na tym co robi, lecz pobierze oczywiście opłatę.

Polecane: posadzki Poznań.