Jakie powinny być meble biurowe, restauracyjne i hotelowe?


Meble dla szeroko pojętych firm i punktów usługowych muszą spełniać zupełnie inne wytyczne niż meble dla domu i wszystko zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia oraz planowanego wykorzystania.

Dobrze dobrane meble biurowe powinny być przede wszystkim ergonomiczne. Oznacza to, że powinno się przy nich i z nimi wygodnie pracować. Biurka powinny być tak skonstruowane, by siedząca przy nich osoba przyjmowała odpowiednią, bezpieczną dla kręgosłupa postawę, a z kolei regały czy szafy na dokumenty i akta nie powinny wymagać ani schylania się, ani podskakiwania.

Odpowiednie meble do restauracji powinny być przede wszystkim wygodne i chodzi tu zarówno o stoliki jak i krzesła. W przypadku mebli restauracyjnych ważne jest jednak też to, by odpowiednio się prezentowały, były w miarę bogato zdobione i atrakcyjne wizualnie.

Meble do hotelu powinny głównie spełniać funkcję użytkową. Przykładowo, takie hotelowe łóżko musi być na tyle wygodne, żeby gość przyjemnie przespał na nim całą noc i obudził się wypoczęty. Fotele muszą umożliwiać wygodne poczytanie gazety czy wypicie kawy.

Zobacz również: Krzesła do restauracji