Ortodoncja


Każdy z nas powinien dbać o zęby, niezależnie od wieku. Niestety bez względu na wszystko, czasami może zdarzyć się tak, że nawet mimo tego, że bardzo dbamy o zęby, może stać się coś, na co nie mamy wpływu. Chodzi tutaj o wyrośnięcie zębów mądrości, czyli ósemek. Jeśli zęby mądrości są urośnięte prawidłowo, nasz dentysta prowadzący może podjąć decyzję o ich zaplombowaniu. Natomiast jeśli zęby te są urośnięte krzywo, powodując skrzywienie się całej szczęki, konieczne będzie ich usunięcie. Zapobiegnie to konieczności późniejszego noszenia aparatu ortodontycznego.

Ortodoncja

Jest to prostowanie zębów i każdy z nas może mieć problemy z krzywym zgryzem, nawet bez opisywanej sytuacji z ósemkami. Jeśli więc mamy krzywo urośnięte ósemki i zaleca się ich usunięcie, zdecydujmy się na to, aby nasze zęby były proste i zdrowe. Usuwanie ósemek to zabieg, którego na pewno wielu z nas się obawia, ale mimo wszystko warto się na niego decydować. Dobra dawka znieczulenia, a po zabiegu stosowanie się do wszystkich zaleceń chirurga szczękowego naprawdę pozwoli nam przeżyć rekonwalescencję po zabiegu łagodnie. Jeśli jednak zwlekaliśmy z zapisaniem się na zabieg i mamy skrzywione zęby, nasz stomatolog może zalecić nam założenie aparatu na zęby. Jeśli on sam nie jest także ortodontą, możemy poprosić go o kontakt do lekarza w naszej okolicy, który się tym zajmuje. Bardzo wielu lekarzy jest bowiem nie tylko ogólnymi specjalistami, ale też tymi, którzy mają wiele specjalizacji, co powoduje, że pacjenci mogą wszystko leczyć u tego samego lekarza.

Różne możliwości leczenia zębów

Jeśli jednak tak się nie dzieje, możemy być kierowani do innych fachowców. Na pewno każdemu z nas zależy na zdrowiu zębów, dlatego zawsze trzeba o nie dbać i stosować się do wszystkich zaleceń lekarzy i je wykonywać, bo tylko dzięki temu osiągniemy to, na czym nam zależy. Niektóre z zabiegów są trudne, ale potrzebne do wykonania. Noszenie aparatu na zęby w dzisiejszych czasach nie jest niczym dziwnym i każdy z nas może go nosić, jeśli tylko ma ku temu powody, o których poinformuje nas nasz dentysta.

Profesjonaliści z doświadczeniem, sprawdź nas: https://medicdental.com.pl/