Remont starego domu


Marzenia o własnym domku na wsi można zrealizować dwojako: Albo kupuje się działkę i stawia nowy dom, albo znajduje stare siedlisko i nieraz za bezcen nabywa dom z duszą i historią. Kupując jednak takie stare siedlisko trzeba pamiętać, że aby go wyremontować trzeba mieć czas, mnóstwo pieniędzy i pomysł na stworzenie przytulnego miejsca dla rodziny i przyjaciół.
Remont domu należy zacząć od góry. Naprawa dachu to najczęściej pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić. W najlepszym wypadku nieszczelny dach trzeba tylko połatać, dokonując drobnych napraw. Często jednak konieczna jest renowacja pokrycia dachowego.
Drobna naprawa dachu może być wykonana samodzielnie, jednak jeśli konieczna jest renowacja pokrycia, zwłaszcza zabytkowego, trzeba skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w dekarstwie. Lepiej zlecić pracę fachowcom niż zimą zastanawiać się jak zabezpieczyć nieszczelny dach.
Jeśli wymienia się całe poszycie warto zastanowić się, z jakiego materiału ma być nowy dach. Oferta blachodachówek, blach falistych , dachówek tradycyjnych lub stylizowanych oraz wszelkiego rodzaju gontów i strzech jest ogromna i zapewne każdy znajdzie tę, która go zadowoli.

Zobacz również: płynna membrana