Szpachlowanie ścian


Gładka ściana to atrybut dobrego remontu, ale wynajęcie ekipy jest kosztowne. Szpachlowanie ścian własnymi rękami nie jest tak trudne, że nie można sobie z nim poradzić. Ważne jest, aby wszystkie kroki wykonywać konsekwentnie. Natychmiast uzyskać doskonałe malarstwo ścienne jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale dla kitu tapety można łatwo. Do tego opisy procesów, zdjęcia i filmy, które pomogą Ci w ich realizacji.

Usługi remontowe

Szpachlowanie ścian – to przygotowanie powierzchni do ostatecznego wykończenia. Z jego pomocą można osiągnąć efekt, że ściana była (lub wyglądała) idealnie gładka. Nakłada się go na stosunkowo równe powierzchnie. Jeśli musisz wyprostować ścianę, wyrównać narożniki pod kątem 90 stopni, zrób to za pomocą tynku lub płyty gipsowo-kartonowej. Szpachla nie nadaje się do tego. Podobnie jak tynki, szpachlówki składają się ze spoiwa, wypełniacza i dodatków, które nadają im specjalne właściwości. Od tynków odróżnia je zastosowanie kruszywa – piasku – w cienkich frakcjach. Stosuje się dwa rodzaje spoiwa – cement lub gips, czasami dodaje się wapno lub dodatki polimerowe.

Odpowiednio istnieją szpachle gipsowe i cementowe. Istnieją również wypełniacze polimerowe – akrylowe i lateksowe. Są one oparte na substancjach syntetycznych, których właściwości zmieniają się w zależności od dodatków. Nie są one naturalne, ale mają dłuższą żywotność i mogą wytrzymać więcej cykli zamrażania i rozmrażania. Do prac elewacyjnych są one najlepszym wyborem. We wnętrzach nie są najlepszym wyborem, ponieważ mają niską przepuszczalność pary wodnej, co może powodować zawilgocenie ścian, grzyby i pleśń. Są wygodne, ponieważ można je stosować na powierzchniach drewnianych i metalowych.

Wykończenia wnętrz

Wszystkie szpachlówki dzielą się na dwa rodzaje w zależności od ich zastosowania: startowe i wykończeniowe. W starterach stosuje się grubsze ziarno, 0,3-0,8 mm. Dlatego też powierzchnia jest lekko chropowata. Stosuje się je w pierwszym etapie do wypełniania zagłębień i pęknięć. W kompozycjach wykończeniowych piasek jest praktycznie pyłem o bardzo drobnej wielkości ziarna 0,1-0,3 mm. Umożliwia to uzyskanie gładkiej powierzchni. Tynki cementowe są tańsze od gipsowych i można je nakładać w grubszych warstwach, niektóre kompozycje do 10 mm. Po zmieszaniu (wymieszaniu z wodą) może być używany przez około 3 godziny. Na plastyczność kompozycji ma wpływ temperatura i wilgotność. Zwykle jest ona określana dla temperatury +20°C i wilgotności 60-65%.

Szczegóły znajdziesz na: https://remperfekt.pl/